W dobie zaawansowanej technologii jest grzechem nie wykorzystać możliwości sieci do promowania własnej strony internetowej jako produktu promocyjnego. Co więcej, że jest to bardzo łatwe i efektywne.

Dawno minęły czasy, gdy monopol na wideo-transmisji na żywo ze wszelkich istotnych zdarzeń miały wyłączne firmy telewizyjne. Dziś żeby transmitować bezpośrednio z miejsca zdarzenia, wystarczy aby być w tym miejscu i wydostać z kieszeni smartfona z szybkim dostępem do Internetu. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak zorganizować transmisję on-line, a także zmusimy zastanowić się, dlaczego Państwo nadal tego nie róbicie.

Dlaczego warto przyzwyczaić odwiedzających do transmisji on-line?

Główni odbiorcy informacji Państwa witryny serfują w internecie. Dlatego, aby pokonać konkurencję w celu zapewnienia informacji o produkcie, trzeba być pierwszym we wszystkim. Odnosi się to do operatywności i jakości podania wiadomości. Kto pierwszy powiedział, ten jest autorem. Kto pierwszy udostępnił wiadomości na stronie, ten dostaje najwięcej wyświetleń.

Oczywiście, pisanie tekstu wiadomości, wybór napisów oraz publikacji na stronie internetowej zajmie trochę czasu. Skrócić to jest bardzo trudne, możliwe skróty w postaci wybierania głosowego i publikacji z tabletku – pomysł dobry, ale nie doskonały. Wszystko to opiera się na czynnik ludzkij.

Krótkie transmisji on-line mogą rozwiązać ten problem. Gdyż jest możliwe, aby przekazywać widzam wydarzenia bezpośrednio w czasie rzeczywistym! Czy warto wyjaśniać, jak to wyróżni Państwo w oczach abonentów i gości?

Załóżmy, że w mieście odbywa się spontaniczna demonstracja pod murami ratusza. Ty, będąc w samym środku akcji, wyciągasz swój smartfon, tworzysz audycję (podobnie jak opiszemy poniżej) i rozpoczynasz nagrywanie. Podziel się transmisją w sieciach społecznych. Tak więc, można upiec dwie pieczeniena jednym ogniu: Ty jesteś szybki i Twój produkt jest ekskluzywny! Tę dwa wieloryby popularności w internecie w krótkim czasie wzniosą Twoją pozycję w przestrzeni sieciowej, pozostawiając innych konkurentów daleko w tyle.

Zazwyczaj wiadomość o sensacji rozlatuje się po sieci z prędkością światła. Laiki i repost wykonują swoją pracę. Jak po pajęczynie nowości wędrują od użytkownika do jego przyjaciół, a od nich - do innych abonentów. Publiczność przeglądania Pańskiej transmisji będzie rosła w postępie geometrycznym, nie wymagając żadnego dodatkowego wysiłku.


Zalety przeprowadzenia audycji

Przyjrzyjmy się, jakie korzyści może zapewnić regularne przeprowadzenie transmisji. Być może macie Państwo już w głowie kontrargument, że poglądy są gdzie indziej - to jest nonsens, bo brak wizyt na Państwa stronie. Zagłębijmy się w szczegóły.

1) Przeglądanie stron internetowych - to jest ważne

Jeśli pominiemy kwestię zarabiania, strona internetowa od CitySites, zazwyczaj działa jako autorytetne on-line media miasta. I wyświetlenie wydażeń miejskich jest twoją pracą, a niejakim długiem wobec społeczeństwa. Im większy zasięg transmisji, tym więcej ludzi będzie wiedzieć, jakie wydarzenie odbywają się teraz w swoim mieście. Być może w grę wchodzą nawet czyjeś życia.

2) Sfinalizowana edycja – to jest video-kontent dla wiadomości

Czy warto przypominać, że żyjemy w epoce video. Popularność YouTube jest temu podtwierdzeniem. Wyszukiwarki wolą dać w topię materiały z video (im bardziej unikalnym) niż bez niego. Nawet bez tych czynników, to jest oczywiste, że dla portalu informacyjnego obecność video-podtwierdzenia wydarzenia jest poprostu wielkim plusem. To dodaje wiarygodności witrynie i potwierdza prawdziwość słów w artykule prasowym.

3) Szybki wzrost abonentów w sieciach społecznościowych

Ludzie są bardzo chętni do dzielenia się transmisją. Jeśli kanał / grupę człowiek zobaczył po raz pierwszy, to jest prawdopodobne, że zostanie abonentem.

4) To są pieniądze

Duża liczba żywych abonentów daje gwarantowany ruch na Państwa stronie. Artykuł nie zawiera opisu monetyzacji szczegółach, ale jest jasne że ruch - jest to organizacja Twojego dochodu i możliwości, aby znaleźć więcej reklamodawców specjalnie dla płatnych publikacji w sieciach społecznych.

Jak i gdzie można przeprowadzić on-line transmisję?

Dla on-line transmisji zdarzenia nie trzeba być doświadczonym dziennikarzem lub posiadać umiejętności i wiedzę zawodową specjalnego korespondenta. Najważniejsze - to nadawanie z samego centrum wydarzeń, umożliwiające widzom oglądanie zdarzenia w czasie rzeczywistym, w zaciszu domu, podczas jazdy w transporcie lub nawet w innym miejscu. I trzymaj telefon w pozycji poziomej.

Gdzie przeprowadzać?

W momencie pisania artykułu (koniec 2016 roku) takie serwisy są liczne. Rozważymy tylko najbardziej znane i wygodne dla transmisji internetowych. Są trzy.

  1. Facebook

Największy serwis społecznościowy stosowno niedawno (6 kwietnia 2016) uruchomiła serwis dla transmisji. Funkcjonalność pozwala na tworzenie audycji on-line zarówno w imieniu swojego osobistego profilu, tak i od zespołu (to ważne). Maksymalny czas trwania transmisji - 90 minut, połączenie API pozwala na video-edycję non-stop. Jest wygodna statystyka (pozwala wyciągnąć wnioski później), komentarze przewijają się listą (nie znikają jak w Piriscope).

  1. YouTube

Największy video-hosting - to idealne miejsce dla transmisji. Łatwo jest je udostępnić, a wiele z nich jest w stanie to zrobić. Wadami są niektóre złożoności w tworzeniu pierwszej emisji ze smartphonu dla przeciętnego użytkownika.

  1. Periscope

W 2015-m ta aplikacja prostu zdetonowała rynek telefonii komórkowej. Wiele rajkingów ogólnej rocznej oceny dało mu pierwsze miejsce, lub umieszciło ją w pierwszej trójce. Wskazuje to na duże zainteresowanie tą platformą, a w konsekwencji - zwiększenie liczby użytkowników.

Naszym zdaniem, dzięki tej aplikacji najprostiej zorganizować transmisję. Aplikacja jest w stanie pokazać pusz-ogłoszenia o nadawaniu abonentam transmisji, do transmisji jest dołączana lokalizacja geograficzna.

Zalecenie CitySites: zalecamy korzystanie z Facebook lub YouTube. Najprawdopodobniej prowadzić dwie transmisję byłoby niemożliwe, dlatego należy wybrać jedno narzędzie i używać go konsekwentnie. Jeśli powiedzieć przesadnie, to musisz wybrać, który kanał będziesz rozwijać: Facebook, Twitter (Periscope) czy YouTube. Podczas audycji bardzo ważną rolę w tworzeniu "wirusa" odgrywa push-powiadomień w telefonie i w przeglądarce. To znacznie zwiększa zasięg.

Pod tym względem wygrywa Facebook, ale tylko wtedy, gdy Państwa grupa jest dosyć rozwinięta. Więc prawdopodobnie najlepszym wyborem byłby YouTube.

Jakie są zasady on-line audycji?

Na początku audycji należy wybrać dobry nagłówek, w którym nie zapomnieć o adres URL swojej witryny na końcu jego nazwy i umieścić link w opisie. Tytuł powinien być relewantny do istoty wydarzenia, a także chwytający. Na opisie, można skupić się tylko wtedy, gdy pozwala na to czas, a na pewno nic nie przegapicie w tej chwili.


Nie staraj się analizować i komentować wydarzenia. Przy on-line ransmisji nie jest to konieczne. Wystarczy zostać przez jakiś czas oczyma widzów. Można dodać komentarz na początku, jeśli nie zostało sfotografowane coś kluczowego w wydarzeniach. Pokażcie im to, co sami widzicie na własne oczy. Trzeba pozwól im na zdalnie stać się uczestnikiem tego, co dzieje się. A wnioski oni wyciągną sami.

I nigdy nie zapominaj o własnym bezpieczeństwie!

Wymagania do kamery i urządzenia

Jakość odgrywa bardzo ważną rolę, więc będzie pasawać prawie każdy smartfon nie starszy niż trzy-czterelatek. Jest pożądana rozdzielczość wideo przynajmniej 480P. Dostępność do szybkego 3G / 4G Internetu z dobrym planem usług i pełna naładowana bateria. Aby smartfon się nie rozładował, zalecane jest, aby nabyć dodatkowy akumulator zewnętrzny.

Ale przecież nie zawsze zdążysz ...

Oczywiście, cały czas pojawiać się dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne, nie da się. W tym celu można przeprowadzić zaplanowane transmisji.

Odrębna kwestia - planowane czasu. Jeśli transmisja jest planowana, a nie spontaniczna, pożądane jest proanonsować audycju, dać reklamę w portalach społecznościowych oraz na stronie, tak aby w jednym czasie była podłączona do wyświetlenia maksymalna liczba użytkowników.

Nieźle, jeżeli nadawanie relacji będzie mieć charakter systemowy: na określony dzień i godzinę. Więc publiczność oczekuje kolejny film i nie śledzi ogłoszenia, dołącza się do audycji w zaplanowanym czasie. Osiąga się efekt ulubionego serialu, tworzy się nawyk.

Na żywo ogląda się koncerty, wydarzenia sportowe, debaty polityczne, nowości, konferencje, lekcje i tak dalej. Ale zawsze przy pokazie na żywo jest efekt nieprzewidywalności, nieplanowanego zdarzenia. Tu nie może już być cięć lub montażu. Ale z drugiej strony – w tym jest piękno przekzu na żywo.

Co się mowi o edycjch?

Marketolodzy twierdzą, że ponad połowa przedstawicieli małych firm w Ameryce w zeszłym roku odnieśli transmisje na żywo do najbardziej skutecznych sposobów promowania produktów. W tym samym roku, wielu przedsiębiorców znacząco zwiększyła swoje inwestycje w tym segmencie reklamy. Przyszłość transmisji w internecie jest obiecująca. Dziś na tą metodę promocji produktów i marki opierają się największi zachodnie firmy. Dlaczego Państwu nie zająć tą nie zajętą jeszcze rynkową niszę?